Koncert Charytatywny 2020

W niedzielę, 2 lutego w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu po raz dziesiąty odbył się Koncert Charytatywny na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia „Bank Życzliwych Serc”. Przybyłych na koncert przywitali: Prezes Stowarzyszenia Elżbieta Brzozowska oraz Dyrektor MGCKSiT Jacek Gruszczyński. Tegoroczny koncert miał charakter karnawałowy. Taneczne rytmy zaprezentowali młodzi muzycy z zespołu "Perfecto". Publiczność mogła usłyszeć hity takie jak: „Bałkanica”,”Weź nie pytaj”, „Za krokiem krok” czy „Miłość w Zakopanem”. Koncert poprowadzili uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Siewierzu.
Tradycją jest, że w trakcie koncertu wręczane są statuetki Aniołów, które przyznawane są za „Anielską Pomoc na rzecz Stowarzyszenia Bank Życzliwych Serc”. Nagrody te otrzymują osoby i instytucje, które w poprzednim roku najaktywniej wspierały działalność Stowarzyszenia. Tegorocznymi laureatami statuetek zostali: Publiczne Przedszkole w Siewierzu, Państwo Beata i Krzysztof Błachowie, Państwo Jolanta i Zbigniew Tomsia.
Po wręczeniu statuetek Prezes Stowarzyszenia przedstawiła działalność organizacji w minionym 2019 roku oraz wręczyła podziękowanie dla Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz Zdzisława Banasia, za życzliwość i bezinteresowną pomoc oraz za wspieranie inicjatyw Stowarzyszenia, które odebrał Zastępca Burmistrza Damian Dawczyński. Specjalne podziękowania otrzymała również pani Irena Kmiecik, wieloletni pedagog oraz przyjaciel Stowarzyszenia, która od lat pomaga w przygotowaniach kolejnych koncertów charytatywnych.
Ostatnią część wydarzenia stanowiła licytacja charytatywna rękodzieła, na którą przekazano 20 unikatowych przedmiotów i zestawów. Prowadzono również zbiórkę do puszek. Całkowity dochód z koncertu charytatywnego wyniósł 12.412,50 zł i zostanie w całości przekazany na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Bank Życzliwych Serc.
Serdecznie dziękujemy darczyńcom, sponsorom oraz wszystkim ludziom dobrej woli, którzy w tym szczególnym dniu, jak również przez cały rok wspierają działalność stowarzyszenia!