Spotkanie z Mikołajem w Siewierzu

6 grudnia br. Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu zaprosiło najmłodszych mieszkańców miast i gminy Siewierz na spektakl teatralny pod tytułem „Kryształowa Królowa Śniegu”.
Bajka na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena opowiadała o chłopcu imieniem Kaj, którego serce zostało zamienione w sopel lodu. Kryształowa Królowa Śniegu i jej sługa Garbus w sprytny sposób wciągnęli Kaja do gry dobra ze złem. Jego siostra Gerda, aby ratować brata musiała zmierzyć się z trudnymi zadaniami, które przygotował dla niej Garbus.
Muzyczny spektakl był wzbogacony efektami multimedialnymi, rozbudowaną przestrzenną scenografią oraz pięknymi kostiumami. Zaskakujące dialogi wprowadziły dzieci w świat baśni, a autorskie piosenki porwały publiczność do wspólnego śpiewania. Sporo interaktywnych momentów spowodowało, że mali widzowie stali się częścią historii Kaja i Gerdy.
Po baśniowych przeżyciach w końcu przyszedł długo wyczekiwany moment, gdy na scenie pojawił się Święty Mikołaj, który obdarował dzieciaki prezentami. Wizytę Gościa z dalekiej północy uważamy za niezwykle udaną.