KGW Leśniaki promuje kulturalny wizerunek Gminy Siewierz

Zespół śpiewaczy Koła Gospodyń Wiejskich Leśniaki bardzo aktywnie promuje kulturalny wizerunek miasta i gminy Siewierz oraz zdobywa kolejne laury.

26 października 2019 r. zespół wziął udział w Konkursowym Przeglądzie Zespołów Regionalnych "KALENDARZ OBRZĘDOWY", który odbył się w Miejskim Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec” w Katowicach. Podczas przeglądu zaprezentował widowisko pn. „Od ziarenka do bochenka”, które oparte jest na tradycji regionalnej związanej ze żniwami. Cały obrzęd przeplatany jest utworami muzycznymi, pieśniami i przyśpiewkami. Ponadto w widowisku wykorzystane są narzędzia i przedmioty rolnicze, które jeszcze zachowali członkowie zespołu. Program obrzędu opracowała Stanisława Myrta – przewodnicząca KGW Leśniaki. Na tym prestiżowym przeglądzie zespół śpiewaczy KGW Leśniaki zajął II miejsce.
13 listopada zespół gościł w Radiu Zawiercie w audycji Moniki Płóciennik „Na zawierciańską ludową nutę”. W audycji na żywo członkowie zespołu opowiadali o tym jak kultywują tradycje ziemi siewierskiej oraz w jaki sposób przekazują je kolejnym pokoleniom. Opowiadali także o stroju siewierskim i potrawach regionalnych. Podczas pobytu w radiu zespół wykonał kilka pieśni i przyśpiewek.
Audycję można wysłuchać pod linkiem: https://bit.ly/2pSSjmn