Wakacje 2019

W Miejsko-Gminnym Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu w lipcu przeprowadzone zostały zajęcia dla najmłodszych mieszkańców Gminy Siewierz. Tak jak w poprzednich latach zajęcia odbywały się w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

Dzieci swoją wakacyjną przygodę rozpoczęły od zajęć KARAOKE. Największe wakacyjne przeboje, wesołe piosenki dla dzieci, taniec i dużo śmiechu to przepis na udane rozpoczęcie wakacji.

W drugim tygodniu, na zajęciach wokalnych, nasi milusińscy mogli dać upust swojej wrażliwości i możliwościom wokalnym. Na zajęciach można było doskonalić swoje umiejętności głosowe. Dzięki ciekawym i rytmicznym piosenkom przygotowanym przez instruktora, zajęcia dostarczyły wiele radości zarówno tym najmłodszym, jak i starszym uczestnikom.

W dniach 15-19 lipca odbyły się zajęcia plastyczno-techniczne. Instruktorka zajęć przygotowała interesujące zadania dla małych plastyków, pokazując krok po kroku sposób ich wykonania. Dzieci tworzyły różnorodne prace przestrzenne i płaskie.

Ostatni tydzień lipca dzieci mogły spędzić aktywnie, uczestnicząc w zajęciach sportowo-ruchowych. Instruktor zajęć przygotował wiele zabaw i zadań sportowych, jak: gra w boule, unihokeja, piłkę nożną i inne. Ponadto uczestnicy brali udział w „leśnych podchodach”, podczas których musieli wykonać wiele ciekawych zadań. Wspólna zabawa stanowiła okazję do zawarcia nowych znajomości, które być może przerodzą się w przyszłości w trwałe przyjaźnie.

             Podczas  tegorocznych wakacji również Kafejka Internetowa w Leśniakach przygotowała różnorodne zajęcia dla dzieci w ramach ogólnokrajowej kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Były to: dwudniowe warsztaty lepienia z masy papierowej, gry i zabawy na świeżym powietrzu, zajęcia kulinarne, kalambury, gry stolikowe oraz zajęcia plastyczne.

Na podsumowanie zajęć wakacyjnych każdy uczestnik otrzymał upominek.

 W dniach od 08.07 do 31.07.2019 r., wszystkie chętne dzieci mogły wziąć udział w zajęciach organizowanych przez Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Brudzowicach, w ramach kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

            W trakcie zajęć wakacyjnych odbyły się warsztaty plastyczno-techniczne oraz gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Dzieci uczestniczyły w zabawach integracyjnych, które pozwoliły im się lepiej poznać. Ponadto dzieci chętnie ćwiczyły na siłowni, która znajduje się obok Centrum Kulturalno-Edukacyjnego, grały w badmintona oraz bawiły się    w chowanego. Uczestnicy zajęć wakacyjnych pracowali również w grupach, tworząc wspólny projekt pt. „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. W trakcie warsztatów plastycznych powstały piękne pejzaże wakacyjne, malowane farbami i kredkami oraz wykonane techniką origami i quilling. Dodatkowo wszyscy uczestnicy chętnie grali w bilard oraz gry planszowe. Wspólne zabawy przyniosły dzieciom wiele przyjemności i satysfakcji.

          W ramach oferty wakacyjnej przygotowanej przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu znalazły się również: Wakacyjne Warsztaty Extreme City dla miłośników sportów ekstremalnych, którzy chcieli doskonalić swoje umiejętności jazdy na rolkach, deskorolkach oraz hulajnogach. Szkolenia odbywały się pod okiem doświadczonych instruktorów w każdy poniedziałek lipca i sierpnia w godzinach od 11:00 do 14:00 na skateparku zlokalizowanym na kompleksie rekreacyjno-sportowym przy Zamku w Siewierzu oraz realizowano zadania w ramach „Szkółki Piłkarskiej” dla dzieci i młodzieży z terenu Miasta i Gminy Siewierz.