40. Dni Otwartych Dni w Mikołowie

W dniach 29-30.06.2019 r. Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, Oddział w Mikołowie we współpracy ze Śląską Izbą Rolniczą oraz Wojewódzkim Związkiem Kółek i Organizacji Rolniczych, po raz 40 zorganizował Dni Otwartych Drzwi.
Dni Otwartych Drzwi to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez rolniczych na terenie województwa śląskiego, gdzie spotkają się rolnicy, przedstawiciele instytucji z otoczenia rolnictwa, producenci i handlowcy z branży rolniczej i ogrodniczej. Jak co roku impreza cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Przybyli rolnicy mogli odwiedzić liczne stoiska z maszynami rolniczymi, środkami do produkcji rolniczej, jaki i szeroko rozumianej branży działającej w sektorze około rolniczym. Można również było posmakować produktów i wyrobów regionalnych.
W drugim dniu imprezy odbyły się prezentacje zespołów ludowych, a pośród nich nasz rodzimy zespół śpiewaczy „Wojkowianki”, który godnie reprezentował Gminę Siewierz. Zespół z wielkim zaangażowaniem przedstawił przygotowany repertuar.
Zdjęcie: Aktualności Powiatu Mikołowskiego