I Siewierski Bieg... za nami!!!

1 maja 2019 r.  w ramach Majówki w Gminie Siewierz odbył się I Siewierski Bieg Traktem Biskupim pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz Zdzisława Banasia.
Punktualnie o godzinie 10:00 na starcie stanęło 94 zawodników i zawodniczek, gotowych podjąć wyzwanie przebiegnięcia lub przemaszerowania  dystansu 5 000 m. Trasa przebiegała ulicami naszego miasta, a start i meta znajdowały się na Rynku, na którym oprócz uczestników i ich rodzin zebrali się mieszkańcy Siewierza i okolic. Mimo wcześniejszych deszczowych prognoz pogoda sprzyjała i utrzymywała się słoneczna aura, a niesamowita energia, radość i uśmiech towarzyszyły wszystkim uczestnikom imprezy.
Po rozpoczęciu Biegu podopieczni Stowarzyszenia Bank Życzliwych Serc oraz ich opiekunowie odbyli rundę honorową wokół Rynku, za co otrzymali pamiątkowe medale.
Na zakończenie I Siewierskiego Biegu Traktem Biskupim uroczystej dekoracji zawodników dokonali Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś, Zastępca Burmistrza Damian Dawczyński oraz Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz koszulki, a najlepsi w swoich kategoriach otrzymali także statuetki.
W kategorii Bieg wśród mężczyzn najszybszy okazał się Piotr Magiera z Myszkowa (16:04,3). W klasyfikacji kobiet najlepsza była siewierzanka Magdalena Weron (20:43,8).
W kategorii Nordic Walking najszybszym okazał się Tomasz Sadowski z Sosnowca (32:17,1). Wśród kobiet najlepsza była Nadia Mizgała ze Złotego Potoku (32:17,3).
Zostały również przyznane statuetki dla najlepszych uczestników reprezentujących Gminę Siewierz. Tutaj najlepszymi byli: Magdalena Weron oraz Łukasz Kuraś.
Wyniki zawodów znaleźć można na stronie: https://bgtimesport.pl/online/open/zaw_id/387
Dla wszystkich uczestników biegu, osób towarzyszących oraz dzieci, Stowarzyszenie Bank Życzliwych Serc przygotowało strefę rodzinną. Po zakończonym biegu można było odpocząć na leżakach oraz skosztować zdrowego poczęstunku. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji, były gry i zabawy z nagrodami, balony, malowanie twarzy, bańki mydlane. Działania te zostały dofinansowane przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia.  Bez tych ludzi, organizacja imprezy sportowej nie byłaby możliwa. Przede wszystkim dziękujemy: Strażakom z jednostek OSP Siewierz, Żelisławice, Leśniaki i Gołuchowice, Policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Będzinie, Policjantom z Komisariatu Policji w Siewierzu - za wzorowe zabezpieczenie ruchu drogowego i czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników Biegu, Wolontariuszom - którzy wsparli pracę organizatorów w czasie trwania zawodów.
W sposób wyjątkowy chcieliśmy złożyć podziękowania  za sportową rywalizację tak licznie przybyłym uczestnikom. Mamy nadzieję, że to wydarzenie na trwałe wpisze się w harmonogram naszych imprez sportowych.
Serdecznie DZIĘKUJEMY, że byliście z nami podczas I edycji Siewierskiego Biegu Traktem Biskupim.
Plik: