Ferie 2019 w MGCKSiT

Podczas tegorocznych ferii zimowych Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu przygotowało wiele atrakcyjnych zajęć dla najmłodszych.
W pierwszym tygodniu odbyły się warsztaty kreatywne dla dzieci i młodzieży, w czasie mogli wykonać maski karnawałowe oraz ecotorby na zakupy. Dla Młodych Twórców warsztaty były dobrą zabawą, ale przede wszystkim okazją do wykazania się dużymi zdolnościami, które niewątpliwie posiadają. Uczestnicy karaoke śpiewali swoje ulubione utwory do podkładów muzycznych. Chociaż na początku towarzyszyła im delikatna trema, to niedługo potem zniknęła. Wszyscy ochoczo i głośno śpiewali wybierając z naszej listy znane przeboje. Największym zainteresowaniem cieszyły się przeboje wykonawców takich jak: Sarsa, Dawid Podsiadło, Cleo, Zenek Martyniuk, itd. Miłym zaskoczeniem były występy w obcych językach.
W drugim tygodniu ferii dzieci brały udział w zajęciach plastycznych oraz wokalnych. Na zajęciach plastycznych, których tematem przewodnim była m in.: zima, zostało wykonanych wiele pięknych i kolorowych prac z zastosowaniem różnych technik. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia wokalne. Trening głosu, ćwiczenia rytmiki i dykcji zaowocowały wspólnym występem na podsumowanie warsztatów.
W czasie ferii w ramach Bajkolandii Najmłodszych odbyło się przedstawienie teatralne pt. ,,Detektyw Zagadka na Tropie”. Ponadto dla wszystkich chętnych dostępne były: piłkarzyki, bilard oraz tenis stołowy.