Świąteczny klimat zagościł na Siewierskim Rynku

Siewierz to miasto o bogatej tradycji handlowej i jarmarcznej. W dzieje naszego regionu wpisane są bowiem liczne przykłady kontaktów handlowych, które kształtowały się na przestrzeni minionych lat za sprawą rzemiosł i wytwórców ludowych. Na przestrzeni kilku wieków Siewierz słynął w całej okolicy z dużych jarmarków i targów, które tutaj się odbywały. Pragnąc przypomnieć dawne zwyczaje naszego miasta, od roku 2015 organizujemy w Siewierzu okolicznościowe jarmarki świąteczne – nie tylko jako przedsięwzięcie handlowe, lecz również artystyczno-kulturalne.
Tegoroczny jarmark bożonarodzeniowy odbył się w sobotę 22 grudnia 2018 r. w godzinach od 9.00 do 15.00 na siewierskim Rynku. Atmosferę świąteczną na scenie stworzyły koncerty i występy artystyczne Kroczyckiej Grupy Biesiadnej, Karola Hadrycha i Studio ART, zespołów śpiewaczych, solistów i instrumentalistów. Przy fontannie zagościła „żywa szopka”, czyli mini zoo. W szopce zaprezentowano między innymi: kucyka, owieczki św. Jakuba, owieczki Rackie, owieczki Quessant i kózki. W południe najmłodsi goście jarmarku mogli obejrzeć spektakl pt. „Zima u ciekawskiej królewny” w wykonaniu artystów Teatru Bajkowe Skarbki Śląska. Dla dzieci i młodzieży przygotowano ponadto warsztaty teatralne i konkursy, poprzez udział w których będzie można było zdobyć atrakcyjne nagrody.
W przedsięwzięciu wzięło udział prawie 40 wystawców, przedsiębiorców, twórców ludowych oraz rzemieślników. Poprzez prezentacje i występy artystyczne, animacje, zajęcia warsztatowe, pokazy oraz degustacje kulinarne odwiedzający kramy mogli poznać bliżej nasze miasto, jego barwną kulturę, smaki i piękną tradycję
Źródło: www.siewierz.pl