Siewierska Biesiada

W miniony poniedziałek 29 października br. odbyła się Siewierska Biesiada. Na uroczyste spotkanie przybyli przedstawiciele reprezentujący amatorski ruch artystyczny gminy Siewierz, m.in.: Zespół Wokalny „Siewierzanie”, Zespół Wokalny „Niezapominajki”, Zespoły Śpiewacze KGW z Brudzowic, Dziewek, Gołuchowic, Leśniaków, Nowej Wioski, Żelisławic, Zespoły Śpiewacze „Podwarpianki” i „Wojkowianki” oraz Chór Męski z Żelisławic.
Gospodarzem biesiady był dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu Damian Dawczyński, który przywitał zaproszonych gości i oficjalnie otworzył biesiadę. Podziękował wszystkim zaangażowanym w rozwój amatorskiego ruchu artystycznego za dotychczasową działalność na rzecz promocji Gminy Siewierz.
Jak na biesiadę przystało nie zabrakło muzyki, tańca i śpiewu. Zespoły zaprezentowały swój bogaty repertuar artystyczny. A ponadto, tego wieczoru wystąpił zespół instruktorski Miejsko-Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki w składzie: Mariusz Naglik, Grzegorz Piłka, Karol Hadrych i gościnnie Dariusz Kurzak. Impreza przeplatana była ciekawymi anegdotami, gadkami, skeczami, jak również poezją.
Wszyscy goście zostali poczęstowani smacznymi siewierskimi pieczonkami, przygotowanymi w bardzo tradycyjny sposób na ognisku.
Celem biesiady była szeroko rozumiana integracja wśród osób angażujących się w działania amatorskiego ruchu artystycznego.