Zapraszamy na 56. Dni Ziemi Siewierskiej

     W dniach 2-3 czerwca br. na błoniach Zamku Siewierskiego świętować będziemy 56. Dni Ziemi Siewierskiej, na które przygotowanych zostało wiele atrakcji. Podczas dwudniowej imprezy na siewierskiej scenie wystąpią znani artyści kabaretowi i muzyki popularnej. Dni Siewierza rozpocznie tradycyjnie „Żakinada” ulicami miasta, w której w barwnym korowodzie zaprezentują się uczniowie szkół z miasta i gminy Siewierz.
     Wczesnym wieczorem wystąpi Monika Lewczuk - absolwentka szkoły muzycznej w klasie fortepianu, uczestniczka talent show The Voice of Poland, w którym znalazła się w drużynie Marka Piekarczyka. W 2017 roku Monika została zaproszona do współpracy z międzynarodową gwiazdą latin popu Alvaro Soler i nagrała z nim singel „Libre”.
     Gwiazdą wieczoru będzie zespół KOMBII, który powstał wiosną 2003 roku z inicjatywy: Grzegorza Skawińskiego, Waldemara Tkaczyka oraz Jana Pluty. Ich muzyka rozbrzmiewa w sercach tysięcy fanów legendarnych formacji: Kombii, O.N.A, Skywalker. Utwory „Nasze randez vous”, „Black & white”, „Królowie życia”, „Pokolenie”, „Awinion” są na ustach kilku pokoleń Polaków. Obecnie zespół cały czas koncertuje, a w rozgłośniach radiowych królują ich „stare” jak i „nowe” przeboje.
     Sobotnią noc zakończy dyskoteka pod gwiazdami, którą poprzedzi pokaz sztucznych ogni.
     W niedzielę zapraszamy do miasteczka rowerowego oraz na rowerowe widowisko akrobatyczne. Część estradową rozpocznie zespół Sweet Voices (Studio Art w Porębie), a następnie odbędzie się Parada Gwiazd Telewizji TVS, czyli koncert z ogromną dawką wyśmienitej muzyki i dobrego humoru. Na scenie pojawią się wspaniali artyści: Sonitus, Bernadeta Kowalska, Karpowicz Family, New For You, Teresa Walerjańska.
     Na zakończenie dwudniowego święta wystąpi „Kabaret pod Wyrwigroszem”, który tworzą artyści krakowscy: Beata Rybarska, Łukasz Rybarski, Maurycy Polaski i Andrzej Kozłowski, twórcy piosenek „Donald marzy”, „Ona nie tańczy dla mnie”, „Jesteś spalona”, stali bywalcy kabaretonów w Opolu, Mrągowie, Koszalinie i Płocku.
     Serdecznie zapraszamy do Siewierza!