III Wojewódzki Festiwal Piosenki o Matce „Mamo moja”

MATKA - ileż to słowo kryje w sobie treści! Z nim związane są najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa: nasze pierwsze radości, troski, marzenia, tęsknoty...  Każdy z nas chowa w sercu wdzięczność za to, że dała nam największy skarb – życie.  Matka to także natchnienie dla poetów i kompozytorów. Opiewana w pieśniach, utrwalana na płótnie. Zarówno ta radosna i dumna ze swego macierzyństwa, jak i ta zmęczona, spracowana i stroskana.
26 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Siewierzu 9 solistów i 3 zespoły wyśpiewały zgromadzonym w sali widowiskowej Mamom życzenia i podziękowania za miłość i okazane serce.
W tym dniu odbył się III Wojewódzki Festiwal Piosenki o Matce „Mamo moja” mający charakter konkursu, z nagrodami rzeczowymi dla laureatów I, II i III miejsca w kategoriach: solista i zespół wokalny/chór.

Laureatów wyłoniło profesjonalne Jury w składzie: p. Jadwiga Kubiczek (poetka, przewodnicząca Klubu „Severiana” działającego przy MGOK Siewierz), p. Ewa Kruż (muzyk, nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w Będzinie) oraz p. Bernard Sołtysik ( kompozytor, muzyk) pełniący funkcję przewodniczącego Jury.

Po wysłuchaniu prezentacji muzycznych wszystkich uczestników konkursu i dokonaniu ich oceny pod względem doboru repertuaru, interpretacji utworu, czystości i poprawności wykonania, aranżacji i pomysłowości, Jury ustaliło następujące wyniki konkursu:

w kategorii solista: I miejsce – Natalia Skręt (Gimnazjum nr 3 w Zawierciu), II miejsce – Łukasz Derela (II LO w Będzinie) i III miejsce – Klaudia Tabakiernik (ZS w Siewierzu);
w kategorii zespół: I miejsce – Zespół Wokalny CANTIO (MOK Poręba), III  miejsce - ex aequo: Zespół Wokalny – Aleksandra Miś, Katarzyna Maślanka, Daria Krawczyk (ZS-P Wojkowice Kościelne) oraz Duet – Magdalena Bednarczyk i Piotr Sularz (ZS Brudzowice).

Niespodzianką przygotowaną dla wszystkich mam był występ 5-cio letniej Dominiki Szewczyk, która pięknie wykonała utwór z repertuaru Majki Jeżowskiej „A ja wolę moją mamę”.

Gratulujemy laureatom Festiwalu i zapraszamy za rok!