Ferie z MGCKSiT

Podczas tegorocznych ferii zimowych Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu przygotowało wiele atrakcyjnych zajęć dla najmłodszych.

W pierwszym tygodniu odbyły się warsztaty twórcze, gdzie każdy uczestnik mógł wykonać własnoręcznie brelok skórzany oraz serce z wikliny. Dla Małych Twórców warsztaty były dobrą zabawą, ale przede wszystkim okazją do zadowolenia z własnego talentu i dużych zdolności, które dzieci niewątpliwie posiadają. Młodzi uczestnicy karaoke śpiewali swoje ulubione utwory do podkładów muzycznych. Niemałym zaskoczeniem były występy w obcych językach. Artyści nie czuli stresu ani skrępowania.

W drugim tygodniu ferii dzieci, które wzięły udział w zajęciach plastycznych, wykonały wiele pięknych prac z zastosowaniem różnych technik, których tematem przewodnim była zima oraz karnawał. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia wokalne. Trening głosu, ćwiczenia rytmiki i dykcji zaowocowały wspólnym występem na podsumowanie warsztatów.

W czasie ferii w ramach Bajkolandii Najmłodszych odbyło się przedstawienie teatralne pt. ,,Złota kaczka”. Ponadto dla wszystkich chętnych dostępne były: piłkarzyki, bilard oraz tenis stołowy.