Koncert Charytatywny

5 lutego w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu już po raz kolejny odbył się Koncert Charytatywny na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia „Bank Życzliwych Serc”. W tym roku motywem przewodnim koncertu była ludowość. Przybyłych na koncert przywitali: Dyrektor MGCKSiT Damian Dawczyński oraz Prezes Stowarzyszenia Elżbieta Brzozowska.

Koncert rozpoczęli podopieczni Stowarzyszenia wraz z rodzicami, którzy w towarzystwie Kariny Sornik (wokal)  oraz Mariusza Torbusa (akompaniament) wykonali znane i lubiane pieśni ludowe m.in. „Od Siewierza jechał wóz”. Nad przygotowaniem koncertu czuwała autorka scenariusza, a zarazem reżyserka Irena Kmiecik, wieloletni pedagog oraz przyjaciel Stowarzyszenia. Publiczność z dużym wzruszeniem podziwiała występy wokalne młodych artystów.

Po występach najmłodszych artystów nadszedł czas na podziękowania. Pierwsze z nich trafiło do Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz Zdzisława Banasia, za życzliwość i bezinteresowną pomoc oraz za wspieranie inicjatyw Stowarzyszenia. Tradycją jest, że w trakcie Koncertu wręczane są statuetki Aniołów, nazywane „Siewiersko-Anielskimi Oskarami”, które przyznawane są w kategorii „Anielska Pomoc na rzecz Stowarzyszenia Bank Życzliwych Serc”. W tym roku otrzymali je: Państwo Joanna i Andrzej Opach, Grupa Wokalna SONITUS oraz Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Siewierzu.

W drugiej części koncertu odbyła się licytacja, którą poprowadził niezwykły gość - Damian Laszczak - członek Kapeli Góralskiej „Ondraszki”, który przyjechał prosto z Beskidu Żywieckiego. Licytację pomogli przeprowadzić uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Siewierzu. Fundatorami licytowanych przedmiotów byli: Jan Mucha, Barbara Mucha, Teresa Landecka, Andrzej Machura, Stowarzyszenie Art-Eco plus, Irena Kmiecik, Justyna Olkuska oraz Zofia Kwiecień.

Na zakończenie koncertu wystąpiła Kapela Góralska "Ondraszki" ze Szczyrku, która muzyką i tańcem bawiła zgromadzoną publiczność.

Każdy kto ofiarował chociaż złotówkę na rzecz naszego Stowarzyszenia otrzymał symboliczną słodką "cegiełkę".

Dochód z licytacji oraz sprzedaży symbolicznych cegiełek – pierników wyniósł 6.786,50 zł. Kwota zebrana w trakcie koncertu zostanie przekazana na organizację zajęć kulturalnych i relaksacyjnych oraz na zaadoptowanie pomieszczenia Stowarzyszenia.

Organizatorzy serdecznie dziękują darczyńcom, sponsorom oraz wszystkim ludziom dobrej woli, którzy w tym szczególnym dniu, jak również przez cały rok wspierają działalność Stowarzyszenia „Bank Życzliwych Serc”. Serdeczne podziękowania kierujemy do pani Ireny Kmiecik za trud, zaangażowanie i życzliwość. Ponadto członkowie Stowarzyszenia dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji koncertu, a byli to: Dyrektor oraz pracownicy MGCKSiT w Siewierzu, Mariusz Torbus, Karina Sornik, Kamila Dróżdż, Magdalena Opach, wolontariusze Stowarzyszenia oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im Jana Pawła II w Siewierzu.

                                                                         Stowarzyszenie „Bank Życzliwych Serc”