25. Finał WOŚP w Siewierzu

15 stycznia 2017 r. po raz kolejny zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wczesnych godzin porannych na ulicach Miasta i Gminy Siewierz spotkać można było wolontariuszy, którzy zachęcali do datków - na rzecz WOŚP - na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.
 
Siewierski finał zainaugurował występ Orkiestry Dętej OSP Siewierz. Następnie swój program artystyczny zaprezentowała młodzież szkolna z Zespołu Szkół w Siewierzu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych, Zespołu Szkół w Brudzowicach oraz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Siewierzu. O godzinie 17:00 rozpoczął się koncert zespołu SHOW DANCE, a po nim zaprezentował się zespół THE BEATLMEN.

W tym wyjątkowym dniu odbywały się również konkursy, podczas których można było wygrać atrakcyjne nagrody. Dla wszystkich zgromadzonych na siewierskim rynku Restauracja „Jędrusiowa Izba” przygotowała pyszny barszczyk i żurek. Tradycyjnie o godzinie 20:00 wystrzelono "światełko do nieba".

25. Finał WOŚP wsparli: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe „DOLOMIT” Kopalnia „Ząbkowice” S.A., Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe „FABET” Adam Flak z Siewierza, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe PROMAG Sp. z o. o. Kopalnia dolomitu „Podleśna”, Górnicze Zakłady Dolomitowe S.A., TOPCON Polska Sp. z o. o., MECHANIC SYSTEM Sp. z o.o., Restauracja „Jędrusiowa Izba” z Siewierza,  PKO BP S.A. Oddział nr 1 w Siewierzu, Hurtownia Papiernicza „Biurowy Świat” w Siewierzu, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Siewierz, Radny Powiatu Będzińskiego Jan Mucha.

Podczas tegorocznego Finału w Gminie Siewierz zebrano 28 700 złotych.