XX Finał WOŚP w Siewierzu

8 stycznia na rynku w Siewierzu odbył się już XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – akcji charytatywnej zainicjowanej przez Jerzego Owsiaka, słynącej ze swego rozmachu na całym świecie.
W tym roku grano pod hasłem: „Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko”. Zbierano fundusze, które zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.
Co było oczywiste i nietrudne do przewidzenia, mieszkańcy Gminy Siewierz nie zawiedli i tłumnie zebrali się na siewierskim rynku. Chętnie wrzucali pieniądze do puszek, w zamian otrzymując czerwone serduszko, uśmiech wolontariuszy i wdzięczność organizatorów. By zbiórka była bardziej skuteczna, i by osiągnęła jak najwyższą kwotę, patronat honorowy nad XX Finałem WOŚP objął Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś, który ufundował cenne i ciekawe nagrody na loterię wspomagającą Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Do inicjatywy przyłączyli się lokalni przedsiębiorcy, dzięki czemu można było wygrać m.in. aparat fotograficzny, telefon komórkowy, voucher do Spa&Wellness Podkowa, czy karnety do Parku Wodnego „Jura” w Łazach.
Wystawiono również na licytację obraz Pani Wandy Mańko, który za kwotę 2500zł wylicytowała firma Mechanic System.
W sumie w Gminie Siewierz na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać kwotę w wysokości 21 048,21 zł.
Grali z nami: zespół SAMI, młodzież z terenu miasta i gminy Siewierz, „Clipsy” – podopieczni p. Bernarda Sołtysika, grupa taneczna Atigram oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wojkowic Kościelnych. Zmarzmiętych uczestników XX Finału WOŚP skutecznie rozgrzewał barszcz i żurek ufundowany przez Restaurację „Jędrusiowa Izba”, a nad bezpieczeństwem czuwali jak zwykle niezawodni strażacy OSP Siewierz .
XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jak co roku, zakończono o godzinie 20:00 „Światełkiem do nieba” z obietnicą, że będziemy grać do końca świata i o jeden dzień dłużej!
Organizatorzy XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Siewierzu dziękują sponsorom: Firmie YDY, Sklepowi „Świat Alkoholi”, Hotelowi Spa&Wellness Podkowa, Restauracji Jędrusiowa Izba, Parkowi Wodnemu „Jura” w Łazach, hurtowni papierniczej „Biurowy Świat” , firmie „Reko&Joker”, Panu Jackowi Gruszczyńskiemu – prowadzącemu XX Finał WOŚP w Siewierzu, a także strażakom OSP Siewierz i siewierskiej Policji.
Największe i najserdeczniejsze podziękowania kierujemy przede wszystkim w stronę darczyńców, dzięki którym, w imieniu mieszkańców Gminy Siewierz i wszystkich uczestników XX siewierskiego Finału , możemy przekazać kwotę 21 048,21 zł na zakup wysokospecjalistycznych urządzeń ratujących zdrowie i życie matki i dziecka.