Ferie w MGOK-u

Jak co roku Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury przygotował dla dzieci i młodzieży spędzających ferie w Siewierzu ciekawą i różnorodną ofertę kulturalną. Każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, rozwijać swoje zainteresowania i pasje. Mimo, że „arktyczna” pogoda raczej zachęca do siedzenie w ciepłych domkach, MGOK licznie odwiedzili młodzi amatorzy tańca, śpiewu i plastyki.
W pierwszym tygodniu uczestnicy przygotowywali się do Feryjnego Balu Karnawałowego, uczestnicząc w warsztatach plastycznych i tanecznych. Podczas zabawy karnawałowej zaprezentowali własnoręcznie wykonane maski i stroje oraz opanowane do perfekcji układy taneczne. Imprezie towarzyszyły konkursy z nagrodami (taniec z balonem, taniec na gazecie, kalambury, konkurs rysunkowy, zabawa z krzesłami itp.). Gościnnie wystąpił zespół Atigtam, który włączył się do zabawy tańcząc wspólnie z uczestnikami Balu Macarenę, Lambadę, Kaczuchy i inne.
W drugim tygodniu odbyły się warsztaty wokalne pod okiem instruktora muzyki p. Mariusza Torbusa. Podczas warsztatów były prowadzone ćwiczenia z emisji głosu i próby tworzenia aranżacji muzyki do piosenek. Dzieci wraz z instruktorem przygotowały program artystyczny koncertu „Feryjna Szansa na Sukces”, który był podsumowaniem warsztatów.
Oprócz w/w zajęć w MGOK-u można było posłuchać i poczytać wspólnie z dorosłymi bajki i opowieści w ramach akcji „Poczytaj mi …” oraz obejrzeć filmy animowane na dużym ekranie.
Łącznie w domu kultury ferie spędziło 213 dzieci.