Przegląd w Brennej

Po raz 47 w Brennej odbył się Wojewódzki Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych. Zjechały tam wiejskie zespoły artystyczne z całego województwa. W dniach 5 i 6 lipca 2014 r. na scenie można było podziwiać pełną różnorodność regionalnych prezentacji. Zaprezentowały się kapele, grupy śpiewacze i niezwykle widowiskowe zespoły regionalne. Jury w składzie: Małgorzata Kiereś - etnograf, Muzeum Beskidzkie w Wiśle, Magdalena Banach-Makaruk - dziennikarz muzyczny, autorka telewizyjnych programów folklorystycznych, Leon Majkut – muzyk, Krystyna Pieronkiewicz-Pieczko - etnograf, Muzeum Śląskie w Katowicach, oceniło 63 prezentacje, w tym: 9 zespołów regionalnych, 8 kapel, 5 duetów śpiewaczych, 14 zespołów śpiewaczych występujących a cappella oraz 27 zespołów śpiewaczych z akompaniamentem. 

Gminę Siewierz w Brennej reprezentowały Zespoły Śpiewacze KGW Kuźnica Sulikowska, Nowa Wioska i Dziewki, w części konkursowej udział wzięły Zespoły Śpiewacze KGW Brudzowice i Leśniaki. Zespoły w ludowych strojach prezentowały się na scenie niezwykle barwnie i efektownie. Ich wyborny występ niezmiernie przypadł do gustu publiczności. Słoneczna pogoda oraz wspólne muzykowanie sprawiły, że czas pobytu upłynął w radosnej atmosferze.  

Jury przyznało nagrodę specjalną i dyplom uznania dla Pani Stanisławy Myrta – kierowniczki Zespołu Śpiewaczego KGW Leśniaki – m.in. za przygotowanie zespołu i sposób wykonania pieśni.  

Gratulujemy!!!