ETNOSTRADA 2020

Zespół Śpiewaczy KGW Leśniaki zajął III miejsce w konkursie "ETNOSTRADA”, którego wartością nadrzędną jest zgodność prezentacji z własną tradycją.
W sobotę 3 października Zespół Śpiewaczy KGW Leśniaki reprezentował Gminę Siewierz podczas konkursu „ETNOSTRADA” - Spotkania Folklorystyczne w Częstochowie. W konkursie brały udział zespoły folklorystyczne, śpiewacze, muzyczne, taneczne i obrzędowe z całej Polski, którym bliska jest spuścizna przodków i kultura miejscowości w której żyją.
W tym roku uczestnicy swoimi występami musieli nawiązać do tematu przewodniego przeglądu, którym były ZALOTY. Zespół Śpiewaczy KGW Leśniaki zaprezentował pieśni i przyśpiewki ludowe, zaczerpnięte z przekazu ustnego od starszych pokoleń. Za swoją prezentację został nagrodzony III miejscem.
Spotkania folklorystyczne od lat skupiają ludzi ceniących folklor oraz muzykę ludową. Oprócz części konkursowej obecność i udział w występach pozwala na zdobywanie nowych doświadczeń, wymianę spostrzeżeń i doskonalenie własnego warsztatu. Podczas całego wydarzenia panowała wspaniała i przyjazna atmosfera oraz radość ze wspólnego muzykowania i propagowania kultury. Przegląd rozpoczął się i zakończył wspólnym zaśpiewaniem piosenki pt. „Świniorz”.
Konkurs zorganizował Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie i Politechnika Częstochowska.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Zdjęcia: ROK Częstochowa